Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна: Пенсия - Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна

Перейти к содержимому

Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

Пенсия

#1 Пользователь офлайн   marta 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Рыжик
  • Дата рождения ребенка:31-07-2012

Отправлено 26 Март 2016 - 19:31

У мене виниклопитання про пенсії. Мені ще рано, і поки прийде моя черга багато чогозміниться, але я зацікавилась з чисто спортивного інтересу. І можливо цяінформація буде корисною для того, в кого пенсія не за горами.

Ми вже з’ясували,що після досягнення дитиною трьох років, якщо мама далі перебуває в відпустці –стаж їй не йде. Якщо ж мама звільняється і оформляє в соцзахисті допомогу подогляду за дитиною-інвалідом – тоді період отримання такої допомоги зараховуєтьсяїй до стажу.

Тепер звернемося до законодавства.

Стаття 11 ЗаконуУкраїни «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначає осіб,які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, тобто просто кажучи визначає осіб, які мають на пенсію.

В пункті 14 цієїстатті є: один з непрацюючихпрацездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактичноздійснюють догляд за дитиною-інвалідом…………., якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу абокомпенсацію відповідно до законодавства;

Яка ж допомога мається на увазі? Я не знайшла ніякої спеціальної допомоги, крім надбавки надогляд, яку отримують і ті мами, які знаходяться у відпустках без збереженнязаробітної плати.

Так, стаття 3 Закону «Про державну соціальну допомогуінвалідам з дитинства ті дітям-інвалідам» каже:

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка на доглядза дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які
перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у
відпустці без збереження заробітної плати,
у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Одинокійматері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Тобто і працюючі, і непрацюючі отримують однакову допомогу,відрізняються лише умови її набуття.

Тоді чому б не прирівняти і непрацюючих, і тих, хтознаходиться у відпустці без збереження заробітної плати по догляду задитиною-інвалідом. Я маю на увазі, чому б одному з батьків, який знаходиться увідпустці і отримує надбавку на догляд в соцзахисті не зарахувати цей період достажу.

Мені здається, що варто було б звернутися з цим питанням увладні органи або ж за додатковим роз’ясненням, або ж з ініціативою внесеннязмін до законодавства.
Изображение
0

#2 Пользователь офлайн   marta 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 26 Март 2016 - 19:32

П.С. Я зараз у відпустці по догляду за дитиною без збереженнязаробітної плати, страховий стаж мені не зараховується, але в мене була хорошаробота і мені шкода її втрачати заради додаткових років стажу для примарноїпенсії.

Изображение
0

#3 Пользователь офлайн   света 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Вера
  • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 26 Март 2016 - 20:34

Просмотр сообщенияmarta (26 Март 2016 - 19:31) писал:

Надбавка на доглядза дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які
перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у
відпустці без збереження заробітної плати,
у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Тобто і працюючі, і непрацюючі отримують однакову допомогу,відрізняються лише умови її набуття.

Тоді чому б не прирівняти і непрацюючих, і тих, хтознаходиться у відпустці без збереження заробітної плати по догляду задитиною-інвалідом. Я маю на увазі, чому б одному з батьків, який знаходиться увідпустці і отримує надбавку на догляд в соцзахисті не зарахувати цей період достажу.

тут мається на увазі, якщо мама перебуває у відпустці по догляду за молодшою дитиною (братом чи сестрою дитини-інваліда) до досягнення нею трирічного віку, то вона отримує надбавку на догляд за дитиною-інвалідом.

Я перебувала у відпустці по догляду за молодшими Віруньчиними братиком та сестричкою і в звязку з цим я отримувала на Віруню надбавку на догляд, оформивши для цього в поліклініці довідку про те що дитина потребує домашнього догляду. Я вийшла на роботу і з наступного місяця втратила право на надбавку.
Изображение

Изображение

Изображение

Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#4 Пользователь офлайн   marta 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 26 Март 2016 - 21:03

Просмотр сообщениясвета (26 Март 2016 - 20:34) писал:

тут мається на увазі, якщо мама перебуває у відпустці по догляду за молодшою дитиною (братом чи сестрою дитини-інваліда) до досягнення нею трирічного віку, то вона отримує надбавку на догляд за дитиною-інвалідом.

Я перебувала у відпустці по догляду за молодшими Віруньчиними братиком та сестричкою і в звязку з цим я отримувала на Віруню надбавку на догляд, оформивши для цього в поліклініці довідку про те що дитина потребує домашнього догляду. Я вийшла на роботу і з наступного місяця втратила право на надбавку.

все правильно. Але я не про надбавку, а про стаж. Я про те, що якщо не звільнитися з роботи, і не оформитися в соцзахисті, то після досягнення дитиною трьох років стаж не зараховується. Тобто людина будучи працевлаштованою може в результаті не отримати права на пенсію, бо в неї не вистачить страхового стажу.
Изображение
0

#5 Пользователь офлайн   света 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Вера
  • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 26 Март 2016 - 21:09

Просмотр сообщенияmarta (26 Март 2016 - 21:03) писал:

все правильно. Але я не про надбавку, а про стаж. Я про те, що якщо не звільнитися з роботи, і не оформитися в соцзахисті, то після досягнення дитиною трьох років стаж не зараховується. Тобто людина будучи працевлаштованою може в результаті не отримати права на пенсію, бо в неї не вистачить страхового стажу.

Да, зрозуміла.
Тут дійсно було б доречно внести зміни до Законодавства.
Изображение

Изображение

Изображение

Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#6 Пользователь офлайн   marinaM 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Маша
  • Дата рождения ребенка:21-02-2002

Отправлено 31 Март 2016 - 07:37

http://ua1.com.ua/so...azhu-18386.html
Про пенсию. Я правильно понимаю, что если оформляться по уходу, то это в стаж для пенсии не считается?
0

#7 Пользователь офлайн   290272.irina 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Никитка
  • Дата рождения ребенка:19.07.2010

Отправлено 31 Март 2016 - 21:38

Если вы оформитесь в совбезе по трудовой "по догляду за дитиной инвалидом" то этот стаж засчитывается в пенсионный стаж, и если будете там числится всё время, то пойдёте на пенсию на пять лет раньше остальных.
0

#8 Пользователь офлайн   marta 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 31 Март 2016 - 21:58

Просмотр сообщенияmarinaM (31 Март 2016 - 07:37) писал:

http://ua1.com.ua/so...azhu-18386.html
Про пенсию. Я правильно понимаю, что если оформляться по уходу, то это в стаж для пенсии не считается?

Если оформляться в собзе по уходу - то это как раз считается в стаж для пенсии.

А насчет Вашей ссылки - то там в коментарии кто-то написал, что про женщин и про пенсионный возраст - это фейк.
Я тоже так думаю, по крайней мере не нашла ничего похожего на официальных сайтах
http://iportal.rada....yny/127178.html
Изображение
0

Поделиться темой:

Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

1 человек читают эту тему
0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей