Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна: ПРОГРАМА «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ «КРОК ЗА КРОКОМ» - Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна

Перейти к содержимому

 • 5 Страниц +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Последняя »
 • Вы не можете создать новую тему
 • Вы не можете ответить в тему

ПРОГРАМА «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ «КРОК ЗА КРОКОМ»

#1 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 19 Октябрь 2009 - 11:10

ПРОГРАМА «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ «КРОК ЗА КРОКОМ» http://ussf.kiev.ua/...?go=Inklus&id=1

Програмні цілі та стратегії:

Програма спрямована на розробку ефективної моделі інклюзивної освіти, яка б забезпечувала успішне навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітньої школи за належної підтримки інших спеціалістів і батьків.

Всеукраїнський фонд “Крок за кроком”, використовує підхід партнерства з державними та громадськими організаціями у реалізації програми “Інклюзивна освіта”.

Для досягнення мети використовуються наступні стратегії:

*
тренінги для вихователів дошкільних навчальних закладів і вчителів початкових класів загальноосвітніх закладів, які працюють з дітьми з особливими потребами;
*
консультації, спрямовані на вирішення конкретних проблем чи питань, пов`язаних з реалізацією моделі інклюзивної освіти;
*
тренінги для викладачів вищих педагогічних закладів освіти за спецкурсом “Залучення дітей з особливими потребами”;
*
тренінги для керівників освітніх закладів з питань створення інклюзивного освітнього середовища в умовах загальноосвітнього закладу;
*
розробка, видання методичних та інформаційних матеріалів, які базуються на потребах та інтересах дітей з особливими освітніми потребами та їхніх сімей;
*
розробка та проведення досліджень;
*
розвиток партнерства з іншими організаціями, які працюють у соціальній і медичній галузях щодо задоволення потреб дітей з особливими потребами.

ДІЮЧІ ПРОЕКТИ:

Проект "Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Україні" (термін реалізацій: 2007-2013 рр.) За підтримки Канадської Агенції з міжнародного розвитку

Мета проекту: посилити громадянське суспільство, покращити політику, планування, координування і надання соціальних послуг, в межах концепції інклюзивної освіти щодо дітей з особливими освітніми потребами та їхніх сімей. Прогнозований вплив результатів проекту полягатиме у зміцненому громадянському суспільстві і удосконаленій політиці, що сприятиме формуванню, підтримці і розвитку інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами і їхнім сім’ям.

РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ:

Створення сприятливого законодавчого поля для подальшого розвитку інклюзивної моделі освіти в Україні (термін реалізацій: січень – грудень 2008р.) За підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проблема, на вирішення якої спрямовано проект, - це відсутність сприятливого законодавчого поля для реалізації інклюзивної моделі освіти (моделі, за якої діти з особливими потребами отримують якісне навчання в умовах загальноосвітнього закладу).

Проект «Створення модельних центрів інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами на базі загальноосвітніх навчальних закладів» (2003 -2005рр.)

Мета проекту: Забезпечення прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти: навчання разом із своїми однолітками та доступ до ресурсів місцевої громади

Проект «Створення ресурсно-інформаційних центрів для батьків дітей з особливими потребами» (2005 – 2007 рр.)

Мета проекту: Надати можливість батькам дітей з особливими потребами - стати компетентними захисниками прав своїх дітей, для подальшого використання цих навичок у відстоюванні права дитини на рівний доступ до якісної освіти, забезпечення економічної та соціальної незалежності дітей у майбутньому.

Проект «Впровадження інклюзивної освіти в Україні» (2007 р.)

Мета проекту: Розвиток інклюзивної моделі освіти шляхом створення спецкурсу для керівників загальноосвітніх навчальних закладів, співпраці з представниками психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК) та представниками засобів масової інформації.

Проект «Громадянська освіта – Україна»

Основна мета проекту “Громадянська освіта – Україна”, полягає у “підвищенні рівня громадянської освіченості молоді України шляхом запровадження навчального курсу з громадянської освіти в загальноосвітніх навчальних закладах України”. Конкретними завданнями проекту є: розроблення національного навчального плану з громадянської освіти та відповідних навчальних курсів в педагогічних університетах та інститутах підвищення кваліфікації педагогічних працівників”.

Компонент 3 „Пристосування навчальних матеріалів з Громадянської освіти для використання педагогами, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами для того, щоб охопити громадянською освітою цих учнів”.

Мета роботи компоненту:

Забезпечення рівного доступу до ресурсів з Громадянської освіти для всіх учнів, які різняться за своїми потребами, здібностями та місцем навчання

Проект „Право кожної дитини на освіту: залучення дітей з особливими потребами до загальноосвітніх шкіл у Білорусі”(2006-2008 р.)

Проект спрямований на захист прав людини шляхом підтримки дітей з особливими потребами та їхніх батьків у відстоюванні права на рівний доступ до якісної освіти у середовищі, де цінуються відмінності та індивідуальність кожної дитини.

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПРОГРАМА

Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Соціальна адаптація та інтеграція в суспільство дітей з особливостями психофізичного розвитку шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (2001 -2011 рр.)

Основна мета експериментальної програми: Розробка і реалізація механізму інтеграції дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітні навчальні заклади, ранньої інтеграції цих дітей в соціальне середовище з урахуванням їх типологічних та індивідуальних особливостей.

ДОСЛІДЖЕННЯ:

1.
Оцінка впливу інклюзивної моделі освіти на учасників навчально–виховного процесу (2004р.)
2.
Основні переваги і недоліки інклюзивної освіти, перешкоди і механізми підтримки (2006 р.)

ПАРТНЕРИ:

*
Представництво "Кожній дитині" в Україні - http://www.everychild.org.uа/
*
Міжнародна Асоціація „Крок за кроком” (Нідерланди) - www.issa.nl/
*
Національна Асамблея інвалідів України – http://www.naiu.org.ua/
*
Благодійне товариство "Джерела"- http://www.djerela.kiev.ua/

ДОНОРИ:

*
Програма TACIS „Розвиток інституційного партнерства” Європейської комісії - www.europa.eu.int/comm/europeaid
*
Програма MATRA посольства Об`єднаного Королівства Нідерландів -www.netherlands-embassy.com.ua/matra_ua.html
*
Міжнародний фонд „Відродження” - http://www.irf.kiev.ua/
*
Канадська Агенція з міжнародного розвитку - www.acdi-cida.gc.ca/index-e.htm
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#2 Пользователь офлайн   Сергей Курьянов 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 35
 • Регистрация: 04 Сентябрь 09
 • Пол:Мужчина
 • Город:киев
 • Имя ребёнка:Илья
 • Дата рождения ребенка:05.05.2004

Отправлено 24 Ноябрь 2009 - 09:02

Уважаемые родители!
Министерством образования совместно с фондом "Крок за кроком" продолжается украино-канадский проект по введению инклюзивной формы образования в Украине.
Началом внедрения данной формы образования министерством, с 2008 года, является проведение научно-педагогический эксперимента "Социальная адаптация и интеграция в общество детей, которые требуют коррекции физического и (или) умственного развития, путем введения инклюзивного обучения" (приказ МОН У-ни от 01.12.2008 г. N 1087) в ряде ДДУ и школ страны.
Мы публикуем полный перечень всех учреждений образования вошедших в эксперимент (прилагается). Перечисленные учреждения имеют поддержку украино-канадского проекта, педагогические коллективы проходят специализированные тренинги и ознакамливаються с опытом и методиками работы по инклюзии других стран и тд.
Возможно ознакомившись со списком, Вы посчитаете возможным обратиться в указанные общеобразовательные учреждения, участвующие в указанном эксперименте, для включения детей СД в процесс обучения в общую школу или сад!
Удачи и не забудьте поделиться информацией с родительским сообществом форума ВБО "Даун Синдром" после общения с руководителями перечисленных учреждений и ознакомления с условиями обучения!!!

Прикрепленные изображения

 • Прикрепленное изображение: Приложение_к_приказу_по_всеукр._Эксперименту_Инклюзия.jpg

0

#3 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 24 Ноябрь 2009 - 13:53

Киев

Стаття на тему "Інклюзивна освіта" ІН’ЄКЦІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ В ОСВІТУ http://sj-prymachyk..../2009/03/5.html
Освіта для особливих http://voitko.blogsp...og-post_18.html

Тут згадується про Навчально-виховний комплекс "Паросток" (Київ) http://www.umoloda.k.../708/174/25705/

Цитата

У Києві є кілька шкіл—дитячих садків, у яких вчаться діти-інваліди. Одна з них — ШДС «Паросток», яка діє з 2001 року. Як розповіла директор цієї школи Валентина Стрижеус, до них приходять діти, хворі на церебральний параліч, із затримкою розумового розвитку, аутизмом, вадами зору і слуху.

російською мовою http://www.dcp.org.u...ubbat/6282.html


Школа - детский сад-ясли "Барвинок"
Киев, Голосеевский р-н, Глушкова Академика просп., 55-а
тел.: (044) 522-23-37, 522-23-33
Принимает детей с 1,5 лет.
Программы индивидуального развития детей.
Дошкольная подготовка, обучение с 1 по 4 класс по школьной программе.
Психолог, логопед.
Бассейн, спортзал, инструктор по физкультуре.
Работает с 7:00 до 19:00.

Цитата

Єлизавета Цапенко, директор НВК «Барвінок» розповідає: «Коли ми вирішуємо питання, як допомогти дитині, ми вирішуємо його колективно. Бере участь і вчитель, і вихователі, і психолог, і логопед, і інструктор з фізкультури, і музичний керівник. Тобто задіяні всі, щоб ми знали, як найкраще допомогти цій дитині.........
Тож, дитина із особливими потребами є тією самою дитиною, якій цікаво все нове, яка любить бавитися із однолітками, любить грати і навчатися, проте вона потребує дещо більше уваги, ніж здорові діти.
http://sjournalism-2.../2009/03/5.html

"Барвінок" встилає життєвий шлях для дітей з особливими потребами http://science-journ.../2009/03/c.html

Буча

Про навчальний комплекс "Берізка" (Буча) http://www.bucha.com...wsid=1151062698
http://www.bucha.com.ua/index.php?do=stati...age=dnz_berizka
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#4 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 04 Декабрь 2009 - 18:34

А кто-то посещает Навчально-виховний комплекс "Паросток" и НВК "Барвінок"?
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#5 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 08 Декабрь 2009 - 16:54

Просмотр сообщениясвета (4.12.2009, 19:34) писал:

А кто-то посещает Навчально-виховний комплекс "Паросток" и НВК "Барвінок"?

Света, были мы сегодяня в Бучанском НВК "Барвінок".
Там не инклюзия а отдельная группа для проблемных детей. Они типа берут в коррекц. группу, а потом переводят в обычную, в чем я сомневаюсь.
0

#6 Пользователь офлайн   Julia Skripka 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 419
 • Регистрация: 03 Август 09
 • Пол:Женщина
 • Имя ребёнка:Сергей
 • Дата рождения ребенка:14-09-2002

Отправлено 08 Декабрь 2009 - 17:30

Просмотр сообщенияДина (8.12.2009, 16:54) писал:

Там не инклюзия а отдельная группа для проблемных детей. Они типа берут в коррекц. группу, а потом переводят в обычную, в чем я сомневаюсь.
а дети из этой коррекционной группы имеют возможности для совместных игр, праздников занятий с другими детьми? если так, то это частичная инклюзия
0

#7 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 08 Декабрь 2009 - 22:12

Просмотр сообщенияДина (8.12.2009, 16:54) писал:

Света, были мы сегодяня в Бучанском НВК "Барвінок".


Так в Буче ведь "Берізка" работает по программе "Крок за кроком". "Барвинок" єто в Киеве, исходя из списка, приложенного Сергеем Курьяновым.
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#8 Пользователь офлайн   oksanaM 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 2 696
 • Регистрация: 27 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:г. Полтава
 • Имя ребёнка:Полина
 • Дата рождения ребенка:20-11-2007

Отправлено 09 Декабрь 2009 - 11:51

Ходила я в наш НВК "Перші кроки", там есть коррекционная группа для проблемных деток из 11 чел.С ними занимаются специалисты отдельно от всех деток,но на прогулках, общих праздниках и играх все детки вместе.Хотела записать Полишку сюда,но нам отказали по причине перебора деток в группе.Надо 8,а их 11чел.
Изображение
0

#9 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 09 Декабрь 2009 - 14:38

Просмотр сообщениясвета (8.12.2009, 23:12) писал:

Так в Буче ведь "Берізка" работает по программе "Крок за кроком". "Барвинок" єто в Киеве, исходя из списка, приложенного Сергеем Курьяновым.

Да, мы были в "Берізке", я перепутала.
0

#10 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 09 Декабрь 2009 - 14:38

Просмотр сообщенияJulia Skripka (8.12.2009, 18:30) писал:

а дети из этой коррекционной группы имеют возможности для совместных игр, праздников занятий с другими детьми? если так, то это частичная инклюзия

Даже не знаю.
0

#11 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 16 Декабрь 2009 - 15:02

Звонила я сегодня в Паросток. Сказали, что они не работают по программе "Крок за кроком", потом сказали, что работают, но мест нет. Мутные какие-то. Находятся на Виноградаре.

Звонила в Барвинок, общалась с заведующей Елизаветой Фёдоровной Цапенко. Она сказала, что у них группы переполнены. Находятся они на Теремках.
Она посоветовала
Школа - детский сад "Славута"
Киев, Голосеевский р-н, Красноармейская ул., 36
тел.: (044) 287-75-74, 287-04-27
Принимает детей с 2 лет.
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#12 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 16 Декабрь 2009 - 15:42

Звичайні школи — для незвичайних дітей http://www.day.kiev.ua/290619?idsource=151...mp;mainlang=ukr

Керівник експерименту київської групи шкіл Алла Кулупаєва її мейл Al-kol@mail.ru тел 440-63-00
Прикріплеий файл:
Алла Колупаєва,
кандидат пед. наук., вчений секретар Інституту
спеціальної педагогіки АПН України
Інтегративні тенденції в освіті дітей з особливими потребами в Україні.

Прикрепленные файлы


Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#13 Пользователь офлайн   marinaM 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 1 385
 • Регистрация: 02 Июль 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Николаев
 • Имя ребёнка:Маша
 • Дата рождения ребенка:21-02-2002

Отправлено 16 Декабрь 2009 - 19:58

Треба відзначити, що головними моментами для інтеграції «особливої» дитини в звичайну школу є норма інтелекту та достатній мовний розвиток.

Это цитата. Всё же не особенно нам будут рады.
0

#14 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 10:27

Просмотр сообщениясвета (16.12.2009, 16:02) писал:

потом сказали, что работают, но мест нет.

Когда я звонила в Бучу, тоже мне заведующая сказала, что нету мест. А когда к ним приехали, то оказалось, что могут взять. :(/>/>/>
0

#15 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 10:46

Просмотр сообщенияДина (17.12.2009, 10:27) писал:

Когда я звонила в Бучу, тоже мне заведующая сказала, что нету мест. А когда к ним приехали, то оказалось, что могут взять. :(/>/>/>

Я нигде в интернете не могу найти адрес этого НВК "Паросток", она мне по телефону сказала, что находятся на Виноградаре. Я просмотрела ДДУ Шевченковского и Оболонского района, но Паросток там не нашла. :)/>/>/>
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#16 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 11:05

Просмотр сообщениясвета (17.12.2009, 11:46) писал:

Я нигде в интернете не могу найти адрес этого НВК "Паросток", она мне по телефону сказала, что находятся на Виноградаре. Я просмотрела ДДУ Шевченковского и Оболонского района, но Паросток там не нашла. :(/>/>/>

Света, а по номеру телефона не пробовала адрес узнать? Может в справочную позвонить :)/>/>/>
0

#17 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 11:07

Просмотр сообщениясвета (17.12.2009, 11:46) писал:

Я нигде в интернете не могу найти адрес этого НВК "Паросток", она мне по телефону сказала, что находятся на Виноградаре. Я просмотрела ДДУ Шевченковского и Оболонского района, но Паросток там не нашла. :(/>/>/>

Светочка, нашла

Школа - детский сад "Паросток"
Киев, Подольский р-н, Западинская ул., 11
тел.: (044) 433-87-70
карта
Принимает детей с 2 лет.

Английский язык, хореография.

Спортзал, музыкальный зал, компьютерный зал.

Психолог, логопед.

Работает с 7:00 до 19:00.
0

#18 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 11:18

Просмотр сообщенияДина (17.12.2009, 11:07) писал:

Светочка, нашла

Школа - детский сад "Паросток"
Киев, Подольский р-н, Западинская ул., 11
тел.: (044) 433-87-70
карта
Принимает детей с 2 лет.

Английский язык, хореография.

Спортзал, музыкальный зал, компьютерный зал.

Психолог, логопед.

Работает с 7:00 до 19:00.

вот я по этому телефону и звонила вчера, мне сказали, что это Виноградарь :(/>/>/> А еще есть Паросток на бульваре Перова, 28А
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#19 Пользователь офлайн   Дина 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Пользователи
 • Сообщений: 37
 • Регистрация: 24 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киевская обл.
 • Имя ребёнка:Маргарита
 • Дата рождения ребенка:03-01-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 11:26

Просмотр сообщениясвета (17.12.2009, 12:18) писал:

вот я по этому телефону и звонила вчера, мне сказали, что это Виноградарь :(/>/>/> А еще есть Паросток на бульваре Перова, 28А

Так Западинская, 11 и есть возле Виноградаря (Ветряные Горы).
0

#20 Пользователь офлайн   света 

 • Активный участник
 • PipPipPip
 • Группа: Модераторы
 • Сообщений: 8 192
 • Регистрация: 19 Июнь 09
 • Пол:Женщина
 • Город:Киев
 • Имя ребёнка:Вера
 • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 17 Декабрь 2009 - 11:37

Просмотр сообщенияДина (17.12.2009, 11:26) писал:

Так Западинская, 11 и есть возле Виноградоря (Ветряные Горы).


Спасибо, Диночка. Нужно мне учить географию Киева :(/>/>/>
Изображение

Изображение

Изображение


Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

Поделиться темой:


 • 5 Страниц +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Последняя »
 • Вы не можете создать новую тему
 • Вы не можете ответить в тему

1 человек читают эту тему
0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей