Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна: Может ли женщина, имея ребёнка-инвалида, находится в отпуске по уходу за ребёнком до 6 лет с сохранением должности - Форум. Дети как дети, только с синдромом Дауна

Перейти к содержимому

Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

Может ли женщина, имея ребёнка-инвалида, находится в отпуске по уходу за ребёнком до 6 лет с сохранением должности

#1 Пользователь офлайн   света 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Вера
  • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 02 Июль 2010 - 12:55

Может кто узнавал.

Если женщина воспитывает ребёнка инвалида, может ли она находится в отпуске по уходу за ребёнком до 6 лет, при этом сохраняя свою должность.

Например, я Главный государственный налоговый ревизор-инспектор Государственной налоговой администрации в Киевской области.
Если я выйду на работу, когда ребёнку исполнится 3 года, то я естественно займу свою должность главного налогового ревизора-инспектора. Так как на данный момент эта должность декретная и сохраняется за мной.
А если я выйду на работу, когда ребёнку исполнится 6 лет, сохранится ли моя должность, или меня возьмут на ту, которая будет свободна. Не хотелось бы опустится до старшего или просто государственного инспектора.

посмотрела КЗОТ. Там что-то нету чёткого определения

Цитата

Стаття 179. Вiдпустки у зв'язку з вагiтнiстю, пологами i для догляду за дитиною
На пiдставi медичного висновку жiнкам надається оплачувана вiдпустка у зв'язку з вагiтнiстю та пологами тривалiстю 70 календарних днiв до пологiв i 56 (у разi народження двох i бiльше дiтей та у разi ускладнення пологiв - 70) календарних днiв пiсля пологiв, починаючи з дня пологiв.

Тривалiсть вiдпустки у зв'язку з вагiтнiстю та пологами обчислюється сумарно i становить 126 календарних днiв (140 календарних днiв - у разi народження двох i бiльше дiтей та у разi ускладнення пологiв). Вона надається жiнкам повнiстю незалежно вiд кiлькостi днiв, фактично використаних до пологiв.

За бажанням жiнки їй надається вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку з виплатою за цi перiоди допомоги вiдповiдно до законодавства.

Пiдприємства, установи та органiзацiї за рахунок власних коштiв можуть надавати жiнкам частково оплачувану вiдпустку та вiдпустку без збереження заробiтної плати для догляду за дитиною бiльшої тривалостi.

Вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею вiку трьох рокiв не надається, якщо дитина перебуває на державному утриманнi.

У разi, якщо дитина потребує домашнього догляду, жiнцi в обов'язковому порядку надається вiдпустка без збереження заробiтної плати тривалiстю, визначеною у медичному висновку, але не бiльш як до досягнення дитиною шестирiчного вiку.

Вiдпустки для догляду за дитиною, передбаченi частинами третьою, четвертою та шостою цiєї статтi, можуть бути використанi повнiстю або частинами також батьком дитини, бабою, дiдом чи iншими родичами, якi фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жiнки або осiб, зазначених у частинi сьомiй цiєї статтi, у перiод перебування їх у вiдпустцi для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберiгається право на одержання допомоги в перiод вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку. ( Вiдповiдно до роздiлу II Закону Української РСР N вiд 20 березня 1991 р. (Вiдомостi Верховної Ради УРСР, 1991, N 23, ст. 267) частково оплачуванi вiдпустки з 1 сiчня 1992 р. надаються жiнкам до досягнення дитиною вiку трьох рокiв. )

Стаття 180. Приєднання щорiчної вiдпустки до вiдпустки у зв'язку з вагiтнiстю та пологами
У разi надання жiнкам вiдпустки у зв'язку з вагiтнiстю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жiнки приєднати до неї щорiчнi основну i додаткову вiдпустки незалежно вiд тривалостi її роботи на даному пiдприємствi, в установi, органiзацiї в поточному робочому роцi.

Стаття 181. Порядок надання вiдпустки для догляду за дитиною i зарахування її до стажу роботи
Вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та вiдпустка без збереження заробiтної плати (частини третя та шоста статтi 179 цього Кодексу) надаються за заявою жiнки або осiб, зазначених у частинi сьомiй статтi 179 цього Кодексу, повнiстю або частково в межах установленого перiоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та вiдпустка без збереження заробiтної плати (частини третя та шоста статтi 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так i до безперервного стажу роботи i до стажу роботи за спецiальнiстю. Час вiдпусток, зазначених у цiй статтi, до стажу роботи, що дає право на щорiчну вiдпустку, не зараховується. ( Вiдповiдно до роздiлу II Закону Української РСР N вiд 20 березня 1991 р. (Вiдомостi Верховної Ради УРСР, 1991, N 23, ст. 267) частково оплачуванi вiдпустки з 1 сiчня 1992 р. надаються жiнкам до досягнення дитиною вiку трьох рокiв. )

В Законе Украины "Про відпустки" тоже этого не нашла http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main...504%2F96-%E2%F0
Изображение

Изображение

Изображение

Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#2 Гость_AЛЛА_*

Отправлено 03 Июль 2010 - 16:35

КАк то на однокластниках ко мне зашла моя бугалтерша с работы ,посмотреть фотки ,а потом через мою подругу сотрудницу сказала чтобы я подошла на работу и написала до шести лет по уходу за ребенком ,незная что я беременная второй раз.Я думаю что она заметила что ребенок инвалид,на работе я никому об этом не говорила.
0

#3 Пользователь офлайн   Nila 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Богдан
  • Дата рождения ребенка:12-06-2003

Отправлено 05 Июль 2010 - 11:30

Света, в законодательстве есть такое положение, что работодатель не имеет права понизить в должности мать ребенка-инвалида. Сейчас не вспомню, где именно об этом говорится. В Киеве в организации инвалидов 2 раза в неделю проводятся бесплатные юридические консультации по всем вопросам, связанным с инвалидами (и детьми в том числе), там могут подробно все рассказать со ссылками на законодательные акты, могут дать даже письменное разъяснение для предоставления на работу.
0

#4 Пользователь офлайн   oksanaM 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Полина
  • Дата рождения ребенка:20-11-2007

Отправлено 17 Ноябрь 2010 - 15:55

Поделюсь с вами новостью.
Я сегодня оформила себе отпуск по уходу за ребёнком до 6-ти лет. :rolleyes:/>/>/> .Вот только есть один ньюанс:сразу до 6-ти лет отпуск не дают,а продляют только на 6мес.Потом через эти 6 мес. мед.комисия опять решает продлять ещё на 6мес. или нет.Ну и так до 6-ти лет. Мне заведующая выписала на бланке мед.заключение,что у ребёнка ВПС (расписала его подробно),поставила подписи, печати и всё.
Я сделала копию удостоверения об инвалидности и всё это отнесла в отдел кадров на работу.Написала 2 заявления: 1-это то,что я готова приступить к своим должностным обязательствам т.к. ребёнку исполнилось 3 года и свой отпуск я использовала.
А второе - это то,чтобы мне продлили декретный отпуск на 6мес. на основании мед.заключения.
Должность моя сохраняется,уволить не имеют права т.к. принесла копию удостоверения инвалидности. Так что я до 18 мая спокойна :D/>/>/> .
Изображение
0

#5 Пользователь офлайн   mary 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Женя
  • Дата рождения ребенка:21.07.2009

Отправлено 17 Ноябрь 2010 - 16:08

Оксан, а претензий не было, что Полинка в садик будет ходить? Моей знакомой не продлили этот отпуск до 6 лет, т.к. ребенок пошел в садик
Изображение
0

#6 Гость_AЛЛА_*

Отправлено 17 Ноябрь 2010 - 16:11

Мне на работе,тоже предложыли написать отпуск до 6 лет.
0

#7 Пользователь офлайн   oksanaM 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 17 Ноябрь 2010 - 16:16

На работе - нет. А в поликлиннике сначала заведующая бунтовала,а потом сказала,что она пойдёт мне навстречу в том случае,если Полина не будет оставаться на целый день в дет.саду.На что я согласилась.Думаю,сначало надо попасть в сад,а там посмотрим по обстоятельствам :rolleyes:/>/>/> .
Изображение
0

#8 Пользователь офлайн   lina 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Марко
  • Дата рождения ребенка:20-06-2008

Отправлено 14 Апрель 2011 - 11:53

В меене виникла проблема.... ми оформляємо Марка в садок, я сьогодні підходила, взнавала, чи можуть мені продовжити по догляду за ним до 6-ти років.... бо динина ж інвалід, і в садок на цілий день ходити не буде.... лікарка ходила до завідуючою, та сказала ні, бо прокуратура їх перевіряє. Я тепер не знаю, що робити.... Бо робота моя в києві, а ми переїхали до Львова.... звільнятись? чи офомляти Марка в садок аж через рік-другий, коли піду в наступний декрет? Я була впевнена, що можна оформити по догляду за дитиною, тим паче інвалідом! до 6-ти....
Хто знає, чи можна віддати дитину в садок, а в соцзабезі оформитись по догляду за дитиною і щоб йшов стаж? Я сіла і не знаю, що робити... Вже документи наполовину готові для садочка.... А тут проблема,терба виходити на роботу, або звільнятись....
Изображение
0

#9 Пользователь офлайн   oksanaM 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 14 Апрель 2011 - 13:24

Попробуй наоборот: сначала оформить/продлить декретный на 6 мес.,а потом ,где-то через месяц отправь ребёнка в сад.Если позволяет время до выхода на работу.
Изображение
0

#10 Пользователь офлайн   lina 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 14 Апрель 2011 - 14:14

так-то проблема в тому, що мені 20 червня на роботу, а в садочок з червня місяця.... і зараз ми готуємось на комісію... мо піти напряму до завідуючої?
Изображение
0

#11 Пользователь офлайн   AnnaT 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Тимофей
  • Дата рождения ребенка:29-11-2009

Отправлено 14 Апрель 2011 - 14:41

Lina, я попробую вам узнать, проконсультироваться. У нас есть знакомая в соцбезе. Она мне говорила, что я могу расчиться со своей работы и подать документы в соцбез мне будут доплачивать ( где-то 200-300грн)по уходу за ребенком до 14 лет и будет идти стаж. Если я правильно поняла : можно ли вам при этом водить ребенка в сад??
Изображение
0

#12 Пользователь офлайн   lina 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 14 Апрель 2011 - 16:24

Так, саме так. Анна, буду вам дуже вдячна
Изображение
0

#13 Пользователь офлайн   lina 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 15 Апрель 2011 - 12:17

Ходила я в соцзабес. Можна оформити в них по догляду за дитиною-інвалідом до 18 років (доки пише медичний висновок). Цей стаж буде зараховуватись до страхового стажу, по якому потім мені будуть нараховувати пенсію. Дитина може при цьому відвідувати дитячий садок, школу. Також будуть виплачувати надбавку до Маркової пенсії по догляду (200 грн приблизно). Якщо я піду в 2 декрет - то через них же буду оформляти лікарняний по пологах. Також мати, яка здійснює догляд за дитиною-інвалідом має право вийти швидше на пенсію (на 5років здається)
Изображение
0

#14 Пользователь офлайн   oksanaM 

• Активный участник
  • PipPipPip

Отправлено 15 Апрель 2011 - 12:40

Только хотела это написать,опередили :rolleyes:/>/>/> .У меня знакомая,"наша" мама,так себе и сделала.
Изображение
0

#15 Пользователь офлайн   Inneska 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Алина
  • Дата рождения ребенка:12-08-2008

Отправлено 20 Апрель 2011 - 21:34

Свет, а чего ты на Андрюшку не хочешь оформить опять до трех лет...
Изображение

Изображение
0

#16 Пользователь офлайн   света 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Вера
  • Дата рождения ребенка:04-02-2008

Отправлено 20 Апрель 2011 - 22:52

Просмотр сообщенияInneska (20 Апрель 2011 - 21:34) писал:

Свет, а чего ты на Андрюшку не хочешь оформить опять до трех лет...

так я оформлю, сейчас у меня пока ещё больничный до 9 мая. Просто когда я начинала эту тему, я была уже 2 недели беременна, но я об этом ещё не знала :lol:/>/>/>
Изображение

Изображение

Изображение

Продам одяг своїх дітей http://www.kidstaff....nts-172539.html

#17 Пользователь офлайн   Inneska 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Алина
  • Дата рождения ребенка:12-08-2008

Отправлено 22 Апрель 2011 - 15:45

Просмотр сообщениясвета (20 Апрель 2011 - 22:52) писал:

так я оформлю, сейчас у меня пока ещё больничный до 9 мая. Просто когда я начинала эту тему, я была уже 2 недели беременна, но я об этом ещё не знала :party:/>/>/>

Ну я и дубина))))))))))))))))))))))хоть бы на дату глянула
Изображение

Изображение
0

#18 Пользователь офлайн   AnnaT 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Тимофей
  • Дата рождения ребенка:29-11-2009

Отправлено 22 Апрель 2011 - 15:55

Просмотр сообщенияlina (15 Апрель 2011 - 12:17) писал:

Ходила я в соцзабес. Можна оформити в них по догляду за дитиною-інвалідом до 18 років (доки пише медичний висновок). Цей стаж буде зараховуватись до страхового стажу, по якому потім мені будуть нараховувати пенсію. Дитина може при цьому відвідувати дитячий садок, школу. Також будуть виплачувати надбавку до Маркової пенсії по догляду (200 грн приблизно). Якщо я піду в 2 декрет - то через них же буду оформляти лікарняний по пологах. Також мати, яка здійснює догляд за дитиною-інвалідом має право вийти швидше на пенсію (на 5років здається)

Еще маленькие изменения в законе появились : теперь не обязательно с работы увольняца, можно до 6 лет находиться в декрете и при этом сохраняется место и идет стаж.
Изображение
0

#19 Пользователь офлайн   marta 

• Активный участник
  • PipPipPip
  • Имя ребёнка:Рыжик
  • Дата рождения ребенка:31-07-2012

Отправлено 08 Июнь 2015 - 23:19

Если ребенку установлена подгруппа А - то в отпуске по уходу за ребенком можна находится до достижения 18 лет (пункт 3 статьи 25 "Об отпусках")

http://zakon4.rada.g...%B2%D1%80/page2

но страховой стаж считается только до 3 лет (пункт 13 ст. 11 ЗУ "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування")

http://zakon4.rada.g...w/1058-15/page2

а стаж госслужбы - до 6 лет (абз. 3 п. 3 Порядку обчислення стажу державної служби...)

http://zakon4.rada.g...w/283-94-%D0%BF
Изображение
0

Поделиться темой:

Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

1 человек читают эту тему
0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей