Центр раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» запрошує у команду корекційного педагога. Опис вакансії Вимоги: вища освіта зі спеціальності «Дефектологія» (освіта «корекційний педагог» буде перевагою); досвід роботи з дітьми з особливими освітніми…

IMAG6224

Пиктограмма (от лат. pictus — нарисованный и греч. γράμμα — запись) — знак, отображающий важнейшие узнаваемые черты объекта, предмета или явления, на которые он указывает, чаще всего в схематическом виде. В повседневной…

12190817_944942628886199_6069947801081445338_n

Сделав благотворительное пожертвование в размере 150 грн. в пользу проекта «Перспектива 21/3″ вы сможете получить пособие «Учимся с радостью». Подробнее: по тел. (044) 592 28 83, или info@zeelandia.ua, или http://www.perspectiva21-3.com.ua/zamoviti-posibnik/…

info_paket

В целях передачи накопленного опыта, как иностранного, так и полученного в результате работы Центра Раннего Развития, рады представить Вашему вниманию — информационный пакет для родителей. В который войдут: буклет «Синдром…

silver_coin

Приглашаем Вас принять участие в благотворительном проекте «Серебряная монетка», который был организован совместно с УкрСиббанк. Цель проекта — сбор средств для комплексной диагностики и консультирования детей с синдромом Дауна и…

Главная / Новости / Молоді люди із синдромом Дауна звернулися до депутатів Ради з проханням ухвалити законопроект «Про соціальні послуги»
Молоді люди із синдромом Дауна звернулися до депутатів Ради з проханням ухвалити законопроект «Про соціальні послуги»

DSC_6697  DSC_6474

У Всесвітній день людей із синдромом Дауна люди з цією хромосомною аномалією відвідали Верховну Раду. 12 молодих людей з різних регіонів України звернулась до народних обранців з проханням почути їхні голоси та ухвалити законопроект №4607 «Про соціальні послуги» від 06.05.2016. Законопроект, зокрема, регулює питання супроводу на робочому місці та підтриманого проживання для людей з інвалідністю.

 «Ми можемо та хочемо вчитися, опановувати професії та працювати. Ми можемо бути повноцінною частиною нашого суспільства. Ми такі самі українці, як і ви, - зазначив Тарас Вехоломчук, 22 річний чоловік з синдромом Дауна з Кривого Рога, — У мене є мрії. Одна з них — працювати бариста, готувати каву та пригощати гостей. Мрію, що нам подарують кавомашину і ми створимо соціальне кафе. Але для цього нам потрібен закон, який допоможе мені отримати роботу»

Законопроект №4607 «Про соціальні послуги» від 06.05.2016, у першу чергу, дозволить проведення місцевою владою закупівель соціальних послуг для людей з інвалідністю за місцеві кошти. Це дасть можливість розвивати денний догляд за такими людьми, соціальний патронаж, супровід на робочому місці при працевлаштуванні. Адже батьки не зможуть постійно бути соціальними працівниками  для своїх дітей з синдромом Дауна.

 «Зараз закон розглядають в першому читанні, і ми готові надати весь наш експертний досвід та долучитися до опрацювань такого важливого документу до другого читання. Лише співпраця з громадою, незалежними експертами дозволить депутатам створити ефективний закон. Адже саме наші діти та люди в складних життєвих обставинах є тими, для кого пишеться цей Закон і в інтересах яких він має врегулювати механізм державного фінансування та контролю якості соціальних послуг», – заявив Сергій Кур’янов, президент ВБО «Даун Синдром».

Сьогодні в Україні живуть близько 15 тисяч людей із синдромом Дауна, лише одиниці з них працюють. У той час, як в Європі сфера працевлаштування для них постійно розширюється: готельний та ресторанний бізнес, догляд за людьми похилого віку, робота в офісі та магазині. В Україні таких умов немає, людям з хромосомною аномалією самим доводиться шукати можливості та опановувати спеціальності,  а також знаходити порозуміння з роботодавцем. Держава виключена з цього процесу взагалі.

«В Європі не лише створені умови для навчання, працевлаштування та проживання таких людей. Там розробляються додатки для смартфонів та програми професійної підготовки та супроводу. Україна може і повинна пройти цей шлях якнайшвидше», коментує Тетяна Михайленко, Віце-Президент Європейської Асоціації Даун Синдром та мати 13-річного підлітка із синдромом Дауна.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, виступаючи з парламентської трибуни в цей день, закликала колег привітати молодь з синдромом Дауна та проголосувати за Законопроект №4607 «Про соціальні послуги».

Молоді люди та їхні батьки відвідали парламентську ложу, взяли участь в «парламентських» іграх, провели прес-брифінг та зустрілися з депутатами з тих округів, звідки прибули екскурсанти. Також в стінах парламенту відкрилась фотовиставка, присвячена всесвітньому Дню людей з синдромом Дауна.

В цей день народні обранці змогли долучитися до всесвітнього флешмобу Lots of socks». Суть флешмобу полягає в тому, що люди, які хочуть висловити підтримку людям із синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми. Із року в рік в Акції бере участь все більша кількість представників українського шоу-бізнесу, спортсменів, митців та інших публічних людей. Юрій Горбунов, Марина Порошенко, Віталій Кличко, народні депутати, гурт «Авіатор», ведучі  1+1 – ось неповний список відомих та впливових персон, які підтримують флешмоб.

Сделать пожертвование Задать вопрос Подписаться
Добавить в Twitter

Добавить комментарий

Имя (обязательно)
E-mail (не публикуется) (обязательно)


3 + восемь =