IMAG6224

Пиктограмма (от лат. pictus — нарисованный и греч. γράμμα — запись) — знак, отображающий важнейшие узнаваемые черты объекта, предмета или явления, на которые он указывает, чаще всего в схематическом виде.…

12190817_944942628886199_6069947801081445338_n

Замовити посібники можна за телефонами: 067 135 71 66 093 792 6232 Fb.me/dyvogra www.dyvo.toys Скачати превью посібника: http://perspectiva21-3.com.ua/wp-content/uploads/Learn_with_joy_www.pdf…

info_paket

В целях передачи накопленного опыта, как иностранного, так и полученного в результате работы Центра Раннего Развития, рады представить Вашему вниманию — информационный пакет для родителей. В который войдут: буклет «Синдром…

silver_coin

Приглашаем Вас принять участие в благотворительном проекте «Серебряная монетка», который был организован совместно с УкрСиббанк. Цель проекта — сбор средств для комплексной диагностики и консультирования детей с синдромом Дауна и…

Главная / Новости / Оголошуємо конкурс проектів!
Оголошуємо конкурс проектів!

74482167_2517348378379184_7244893788584280064_n

17 жовтня 2019. ВБО «Даун синдром» разом з партнером UKRSIBBANK BNP Paribas Group оголошують конкурс, в рамках якого профінансують три найкращі проекти, направлені на підтримку молодих людей із ментальною інвалідністю. Метою конкурсу є підтримання ініціатив, які сприяють створенню більш якісної допрофесійної підготовки та профорієнтації молоді із синдромом Дауна та іншими ментальними порушеннями в рамках шкільної освіти. Проекти з підтриманого працевлаштування, а також проекти соціалізації та інтеграції дітей та молоді з ментальною інвалідністю в українське суспільство можуть подаватися громадськими та комерційними організаціями1 та навіть приватними особами-підприємцями. Завдяки партнеру проекту UKRSIBBANK BNP Paribas Group переможці отримають 70000, 60000 та 50000 гривень на реалізацію важливих ініціатив.

«Конкурс проходить вже втретє. Минулого року ми, разом з UKRSIBBANK BNP Paribas Group відібрали три проекти, які допомогли молоді із синдромом Дауна побувати в інклюзивному кемпі, бути залученими в спортивні програми та покращити кваліфікацію вчителів, що працюють з дітьми із ментальною інвалідністю,  – каже Олена Большаніна, президентка ВБО «Даун Синдром», – Цього року ми робимо акцент на проектах, що допоможуть молодіотримати допрофесійну підготовку або допоможуть в підтриманому працевлаштуванні й соціалізації».

Для того, щоб людина з ментальною інвалідністю могла успішно працювати, необхідно закладати «правильний фундамент» в її розвитку ще з малечку. Відповідно, система освіти, особливо в школі, і, тим паче, в старших класах школи, повинна пропонувати дітям та підліткам з ментальною інвалідністю таку систему освіти, яка б сприяла розвитку знань та компетенцій, які були б корисними у дорослому житті та при працевлаштуванні. Але реальність така, що в більшості спеціалізованих шкіл використовуються застарілі методики навчання. А загальноосвітні школи з можливістю інклюзивного навчання ще не встигли напрацювати такий досвід. Відомі лише поодинокі випадки таких шкіл, які дають можливість використати сильні сторони людей із СД і дати їм необхідні знання та навички, які сприятимуть їхньому працевлаштуванню у дорослому житті.

Чому для людей із ментальною інвалідністю так важливо працювати? Бо робота підвищує самооцінку людини, підтверджує її значущість для суспільства, дає можливість утримувати себе, а не «сидіти на шиї». Члени родини, як правило, мами, отримують можливість теж вийти на роботу або просто мати вільний час для себе або родини, що покращує клімат в сім’ї. На звичайних людей це також має великий вплив – спостерігаючи за зусиллями людини з інвалідністю, здорова людина зовсім по-іншому сприймає свої проблеми; вона вчиться приймати інших, різних.

Ми знаємо кілька прикладів, коли українська молодь із синдромом Дауна залучена до роботи в мережі магазинів, кав’ярнях, пекарнях, або готелях. Але ці випадки можна перелічити на пальцях. В той час як за кордоном такі люди працюють і реалізують себе в різних сферах. Їхня кар’єра починається ще зі шкільної системи, тому ми беремо курс на зміну системи навчання.

Маєте гарні ідеї або знаєте як дати старт людям із синдромом Дауна в подальшій роботі?
Подавайте свої проекти до 18 листопада. Положення про конкурс та форма заявки ви можете завантажити нижче. А вже 5-6 грудня на щорічній конференції ВБО «Даун Синдром» ми оголосимо переможців, які публічно презентують свої проекти.

1 Грантодавець не несе відповідальності за податкові зобов’язання грантоотримувача у зв’язку з отриманням гранту

Положення про грантовий конкурс_2019

Проектна пропозиція_2019

Сделать пожертвование Задать вопрос Подписаться
Добавить в Twitter

Добавить комментарий

Имя (обязательно)
E-mail (не публикуется) (обязательно)


семь − 2 =