IMAG6224

Пиктограмма (от лат. pictus — нарисованный и греч. γράμμα — запись) — знак, отображающий важнейшие узнаваемые черты объекта, предмета или явления, на которые он указывает, чаще всего в схематическом виде.…

12190817_944942628886199_6069947801081445338_n

Замовити посібники можна за телефонами: 067 135 71 66 093 792 6232 Fb.me/dyvogra www.dyvo.toys Скачати превью посібника: http://perspectiva21-3.com.ua/wp-content/uploads/Learn_with_joy_www.pdf…

info_paket

В целях передачи накопленного опыта, как иностранного, так и полученного в результате работы Центра Раннего Развития, рады представить Вашему вниманию — информационный пакет для родителей. В который войдут: буклет «Синдром…

silver_coin

Приглашаем Вас принять участие в благотворительном проекте «Серебряная монетка», который был организован совместно с УкрСиббанк. Цель проекта — сбор средств для комплексной диагностики и консультирования детей с синдромом Дауна и…

Главная / Новости / Открытое письмо Олегу Ляшко
Открытое письмо Олегу Ляшко
Вих. № 6
від 20.01.2017 року
Народному депутату України
Ляшко Олегу Валерійовичу
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5
Liashko.Oleh@rada.gov.ua
тел. +380(44) 255-27-48

Шановний пане Ляшко!

Ви неодноразово заявляли, що Вашою задачею, як депутата Верховної Рали, є відстоювання прав та інтересів всіх українців. З огляду на це, Ваш виступ в ефірі «112 каналу» та допис на Вашій сторінці у Фейсбук від 12 січня 2017 року та 17 січня 2017 року викликали стурбованість і обурення у тисяч українських сімей, в яких живуть люди з синдромом Дауна.

Висловлюючи своє незадоволення діями Уряду, Ви сказали: «… це — урядові дауни, слабоумні люди, які працюють проти України і є ворогами України». По-перше, використання слова «даун» замість «людина з синдромом Дауна» є некоректним та констатує Ваше зневажливе ставлення до осіб з такою хромосомною аномалією. По-друге, такі вислови дискредитують Вас, як політичного діяча. Судячи з подальшої Вашої спроби відокремити «урядових даунів» від сонячних дітей, Ви добре розумієте неправомірність та недопустимість подібних висловів.

Протягом декількох днів члени Правління ВБО «Даун Синдром» отримують багато телефонних дзвінків та повідомлень від батьків, збентежених Вашими висловлюваннями в телевізійному сюжеті та публікаціях в соціальних мережах. На превеликий жаль, вже не вперше в гонитві за політичними рейтингами публічні люди дозволяють собі дискредитацію осіб з обмеженими можливостями перед багатомільйонною аудиторією, що суперечить здоровому глузду та приписам Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Це спричиняє негативний вплив і посилює упереджене ставлення суспільства до людей з особливими потребами.

Відео записи Вашого виступу за 17.01.2016 можна подивитися в соціальних мережах в т.ч. https://www.youtube.com/watch?v=a1HOeD6v87M. У Фейсбук https://www.facebook.com/O.Liashko/videos/1200634673338461/?__mref=message_bubble (12 тис.переглядів), https://www.facebook.com/O.Liashko/posts/1200589293342999?__mref=message_bubble.

Ваші виступи, як народного депутата України, переглядають і слухають мільйони виборців, і якщо народний обранець подає такий приклад, як можна сподіватися на поважне ставлення до наших дітей пересічних громадян України? Саме як публічна особа Ви через ЗМІ впливаєте на формування в суспільстві ставлення до людей з синдромом Дауна. Ми прагнемо до європейського суспільства, а до інвалідів ставимося, як до людей другого сорту? Це потрібно змінити!

Стаття 5 Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікована Україною, забороняє будь-яку дискримінацію за ознакою інвалідності й гарантує інвалідам рівний та ефективний правовий захист від дискримінації на будь-якому ґрунті. Тому вимагаємо від Вас, Народного депутата України, не вживати слово «даун» як образливу характеристику та прибрати це слово з Ваших дописів у мережі Фейсбук.

Як батьки, ми починаємо відчувати весь невиправданий негатив по відношенню до наших дітей одразу після їх народження. Тому з 2003 року ВБО «Даун Синдром» окрім психолого-педагогічної і соціальної підтримки сімей, що виховують дітей з синдром Дауна, веде велику просвітницьку роботу, руйнуючи існуючі стереотипи з метою підвищення обізнаності про синдром Дауна і про реальні можливості людей з цією хромосомною аномалією.

21 березня* відзначається Всесвітній день людини з синдромом Дауна. В цьому році ми знов долучаємось до ініціативи міжнародної організації Down Syndrome International «LOTS OF SOCKS». Мета цього символічного всесвітнього флешмобу — привернути увагу суспільства до проблем людей із синдромом Дауна. Щоб висловити свою підтримку і солідарність з такими людьми, запрошуємо Вас 21 березня приєднатися до всесвітньої акції і одягнути в цей день різнокольорові або непарні шкарпетки. Це буде вважатися Вашим проявом поваги перед тисячами сімей, в яких є люди з цією хромосомної аномалією.

Окрім того, запрошуємо Вас відвідати Центр раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» і познайомитись з дітьми з синдром Дауна та їхніми родинами.

Віримо, що ми можемо разом будувати Україну, в якій люди з особливими потребами займуть гідне місце в суспільстві.

З повагою,

Президент ВБО «Даун Синдром» С.В. Кур’янов

* Для довідки: двадцять перший день третього місяця року (21.03) обраний символічно, адже синдром Дауна пов’язаний з наявністю в клітинах людини 3-ої непарної хромосоми в 21 парі. Такий хромосомний збій, причина якого поки що невідома, відбувається під час запліднення.
Щорічно в Україні народжується близько 420 дітей з синдромом Дауна. Від багатьох з них батьки відмовляються ще в пологових будинках. Сприяють цьому рішенню міфи про недієздатність таких дітей, в той час, як вони можуть вчитися, опановувати професії, працювати, одружуватись. За підтримки сімей та суспільства люди з синдромом Дауна можуть досягати великих результатів.

Письмо Ляшко_1 2016Письмо Ляшко_2 2016

Сделать пожертвование Задать вопрос Подписаться
Добавить в Twitter

Добавить комментарий

Имя (обязательно)
E-mail (не публикуется) (обязательно)


семь × 1 =