IMAG6224

Пиктограмма (от лат. pictus — нарисованный и греч. γράμμα — запись) — знак, отображающий важнейшие узнаваемые черты объекта, предмета или явления, на которые он указывает, чаще всего в схематическом виде.…

12190817_944942628886199_6069947801081445338_n

Замовити посібники можна за телефонами: 067 135 71 66 093 792 6232 Fb.me/dyvogra www.dyvo.toys Скачати превью посібника: http://perspectiva21-3.com.ua/wp-content/uploads/Learn_with_joy_www.pdf…

info_paket

В целях передачи накопленного опыта, как иностранного, так и полученного в результате работы Центра Раннего Развития, рады представить Вашему вниманию — информационный пакет для родителей. В который войдут: буклет «Синдром…

silver_coin

Приглашаем Вас принять участие в благотворительном проекте «Серебряная монетка», который был организован совместно с УкрСиббанк. Цель проекта — сбор средств для комплексной диагностики и консультирования детей с синдромом Дауна и…

Главная / Новости проекта «Серебряная монетка» / Стартував 10-ий проект «Срібна монетка» на підтримку молоді з СД
Стартував 10-ий проект «Срібна монетка» на підтримку молоді з СД

Image0099-01

15 липня 2019 року UKRSIBBANK BNP Paribas Group запустив ювілейний благодійний проект «Срібна монетка» на підтримку людей з синдромом Дауна. 10-тий проект покликаний зібрати кошти на запуск платформи для обміну досвідом між експертами з Європи та України, яка допоможе створити більш якісні умови для допрофесійної підготовки молоді із СД.

«Одним із викликів на сьогодні для нас є створення інклюзивного суспільства для людей із синдромом Дауна. Зокрема, йдеться про створення умов для їхнього якісного працевлаштування в майбутньому. Це величезний пласт роботи, адже готовими мають бути не лише молоді люди з СД, а й навчальні заклади, потенційні роботодавці, держава загалом. Проект «Срібна монетка» допоможе нам провести дводенну Всеукраїнську конференцію за участі експертів з Європейської асоціації Даун синдром (European Down Syndrome Organization) з Німеччини та Італії, зі шкіл та організацій Голландії, які допомагають молодим людям із ментальною інвалідністю здобути допрофесійні навички під час навчання в школі та супроводжують їх на робочому місці», – зазначає президент ВБО «Даун Синдром» Олена Большаніна.

Під час конференції спеціалісти ВБО «Даун Синдром» зможуть отримати знання щодо кращих закордонних практик профпідготовки людей із СД і поділитися власним досвідом підтриманого працевлаштування людей із СД, а також підготувати й поширити брошури з цього питання. Крім того, в рамках проекту буде створено платформу для діалогу та обміну досвідом серед спеціалістів Міністерства освіти та науки, Міністерства соціальної політики, директорів шкіл, вчителів, які працюють з дітьми з ментальною інвалідністю. Окремо буде проведено просвітницьку роботу з потенційними роботодавцями та органами влади щодо якісного навчання та можливостей супроводу молодих людей при працевлаштуванні. Все це допоможе закласти міцний ґрунт для подальшого працевлаштування молоді з СД в Україні.

Адже наразі в українському суспільстві, з одного боку, відбуваються позитивні зміни для людей із СД: згідно даних відділу статистики Міністерства охорони здоров’я України, сьогодні приблизно 60%-70% дітей із синдромом Дауна залишаються в сім’ях. Для порівняння: ще в 2010 році в сім’ях лишалося лише 20% немовлят з синдромом Дауна, інших дітей лишали в пологових будинках. З іншого боку, через тенденцію в минулому, коли діти з СД, будучи навіть у сім’ях, найчастіше навчалися вдома чи в закритих інтернатних закладах, а, отже, не соціалізувалися і, тим паче, не працювали, сьогоднішнє суспільство не готове до активної інклюзії молоді з СД в навчальні заклади та робочі колективи. Батьки досі розгублені й налякані, вихователі в садочках і вчителі в школах не мають досвіду, як правильно взаємодіяти з дітьми із СД. В спеціалізованих школах використовуються застарілі методики навчання, які не дають можливості використати сильні сторони людей із СД і дати їм необхідні знання та навички, які б сприяли їхньому працевлаштуванню у дорослому житті.

Працевлаштування людей із СД вкрай важливе не лише для них самих та їхніх сімей, а й для суспільства загалом. Праця серед звичайних людей підвищує самооцінку молодих людей з СД, даруючи почуття значущості та можливість вести самостійне життя. А від цього покращується клімат і в їхніх сім’ях: приміром, мами можуть повернутися до власного робочого життя або просто отримати вільний час для себе та родини. Звичайні люди також виграють: спостерігаючи за зусиллями людини з інвалідністю, вони по-іншому починають сприймати свої проблеми; вчаться приймати інших.

Збір коштів за проектом «Срібна монетка» триватиме три місяці – до 15 жовтня 2019 року. Кошти можна перевести через UKRSIBBANK безготівково, скориставшись QR-кодом, або поклавши готівку в бокс для благодійних внесків з логотипом ВБО «Даун Синдром» у будь-якому із 300 відділень банку.

Сделать пожертвование Задать вопрос Подписаться
Добавить в Twitter

Добавить комментарий

Имя (обязательно)
E-mail (не публикуется) (обязательно)


8 × = шестнадцать