Illustration
Illustration

Підтримка новонароджених

Час – дуже важливий ресурс після народження дитини з синдромом Дауна. Програми раннього розвитку й підтримки новонароджених якісно впливають на життя людини з синдромом у майбутньому.

Illustration

Підтримати молодь 

Молоді люди хочуть спілкування. Вони потребують постійного тренування навиків комунікації та самопрезентації під керівництвом наставників. Вивчення себе та світу навколо потрібно підтримувати повсякчас.

Illustration

Підтримка дітей та підлітків

Для дітей та підлітків із синдромом Дауна важливо отримувати підтримку систематично. Це сприяє кращому засвоєнню матеріалу під час навчання та розвитку навичок самообслуговування.

21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна

Чому саме цей день став днем інформування про синдром?

Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. У 2006 році Європейська асоціація синдрому Дауна (EDSA) та Всесвітня асоціація синдрому Дауна (DSI) провели свої перші інформаційні кампанії. 
У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (наявність 3-х копій) за 21 хромосомою (21 березня – 21-й день третього місяця). 

Illustration

Про синдром 

Heading photo

У нас із вами 46 хромосом, а у людей із синдромом Дауна усього на одну більше – 47

    Приблизно серед кожних 700 запліднень по всьому світу - одне — це дитина з синдромом Дауна. В Україні майже щодня на світ з’являється одна дитина з такою хромосомною аномалією


Heading photo

Народження такої дитини не залежить:

    ні від способу життя батьків
    ні від їхнього статусу
    ні від стану здоров’я, шкідливих звичок
    ні від національності чи віросповідання


Життєво важливе значення для розвитку людей із синдромом має доступ до:

Освіти 

Навчання дітей із синдромом Дауна у звичайних школах позитивно впливає на процес засвоєння інформації та формує толерантне суспільство. 

Медицини 

Синдром Дауна – не хвороба. Але додаткова хромосома може впливати на роботу різних органів, часто – серця. Доступ до якісної медицини важливий для своєчасного діагностування та лікування.

Працевлаштування

Кожна людина хоче, щоб її внесок цінувався, а вміння і навички гідно оплачувались. Людина з синдромом Дауна не виключення. Для цього і існують програми підтриманого працевлаштування.  

Сім'ї

Шанси соціалізуватись у дитини з інвалідністю, яка виховується в родині, значно більші, ніж у дитини, що живе в інтернаті. 

Попри те, що діти із синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, пізніше починають ходити та розмовляти – вони здатні набувати нові знання та формувати навички, що можуть знадобитись для освоєння трудової діяльності та самообслуговування. 
Велику роль у формуванні доступного середовища відіграють проактивні батьки та волонтери, що об'єднуються в громадські й батьківські організації. Своєю діяльністю та інформаційними кампаніями вони сприяють підвищенню обізнаності громадськості, адвокації, включенню в суспільство та добробуту людей із синдромом Дауна в Україні.

Illustration

Долучайся до флешмобу “Lots of Socks”

  • Одягни різнокольорові шкарпетки 

  • search mobile copyCreated with Sketch.

    Зроби фото або зніми відео 

  • 1

    Опублікуй в Instagram або Fаcebook

  • Додавай хештег #шкарпетуйся та відмічай наші сторінки 😉

21 березня у світі також проводиться акція “Lots of Socks”, у рамках якої люди одягають непарні шкарпетки, привертаючи таким чином увагу до теми синдрому. 
В Україні ініціатором такого флешмобу вже багато років є ВБО “Даун Синдром”. 
Друзі, ми приєднуємося до флешмобу #шкарпетуйся тому, що підтримуємо ідеї толерантності та інклюзивності. Люди з синдромом Дауна заслуговують на якісне життя та самореалізацію
#шкарпетуйся.

Запитання та відповіді

  • Як зробити внесок?

    Якщо у вас картка українського банку, або банку іншої країни ви можете це зробити за посиланням.

  • Як буде використаний мій внесок?

    Кошти будуть спрямовані на оплату консультаційних послуг для підтримки дітей з синдромом Дауна та їх батьків.

  • Чи отримуєте ви прибуток з мого внеску?

    ВБО “Даун Синдром” є неприбутковою організацією. Всі кошти які, ми отримуємо на свої рахунки, можуть бути направлені лише на нашу статутну діяльність. Оплата послуг спеціалістів для підтримки людей з синдромом Дауна входить в перелік припустимих витрат і не забезпечує нам прибуток.

  • Як зробити підписку, щоб регулярно підтримувати вашу діяльність?

    Якщо ви клієнт монобанку, ви можете приєднатися до нашої банки та у налаштуваннях зробити внески регулярними.Або якщо ви клієнт ПриватБанку, можете підписатися на щомісячний платіж 150 грн за цим посиланням.

  • Як отримати допомогу?

    Якщо ви або ваші знайомі чи родичі виховуєте дитину з синдромом Дауна, та потребуєте консультаційної підтримки, напишіть свій запит у чат-бот telegram або viber та ми спробуємо вам допомогти.

  • Чи можу я допомогти чимось окрім грошей?

    Так. Ми часто потребуємо волонтерської допомоги. Ви можете заповнити анкету

Долучитися, щоб підтримати діяльність команди.

Копійка до копійки, а там вже і гривня.

Illustration
Illustration