>
21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна
Чому саме цей день став днем інформування про синдром?
Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. У 2006 році Європейська асоціація синдрому Дауна (EDSA) та Всесвітня асоціація синдрому Дауна (DSI) провели свої перші інформаційні кампанії.
У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (наявність 3-х копій) за 21 хромосомою (21 березня – 21-й день третього місяця).
У нас із вами 46 хромосом, а у людей із синдромом Дауна усього на одну більше – 47
Народження такої дитини не залежить:
Освіти
Навчання дітей із синдромом Дауна у звичайних школах позитивно впливає на процес засвоєння інформації та формує толерантне суспільство.
Медицини
Синдром Дауна – не хвороба. Але додаткова хромосома може впливати на роботу різних органів, часто – серця. Доступ до якісної медицини важливий для своєчасного діагностування та лікування.
Працевлаштування
Кожна людина хоче, щоб її внесок цінувався, а вміння і навички гідно оплачувались. Людина з синдромом Дауна не виключення. Для цього і існують програми підтриманого працевлаштування.
Сім'ї
Шанси соціалізуватись у дитини з інвалідністю, яка виховується в родині, значно більші, ніж у дитини, що живе в інтернаті.
Одягни різнокольорові шкарпетки
Зроби фото або зніми відео
Опублікуй в Instagram або Fаcebook
Додавай хештег #шкарпетуйся та відмічай наші сторінки 😉
21 березня у світі також проводиться акція “Lots of Socks”, у рамках якої люди одягають непарні шкарпетки, привертаючи таким чином увагу до теми синдрому.
В Україні ініціатором такого флешмобу вже багато років є ВБО “Даун Синдром”.
Друзі, ми приєднуємося до флешмобу #шкарпетуйся тому, що підтримуємо ідеї толерантності та інклюзивності. Люди з синдромом Дауна заслуговують на якісне життя та самореалізацію
#шкарпетуйся.
Запитання та відповіді
Як буде використаний мій внесок?
Чи отримуєте ви прибуток з мого внеску?