Проєкт "Різні можливості - рівні права" 

Про що проєкт:

"Різні можливості - рівні права" спрямований на підвищення обізнаності вчителів початкової школи (1-4 класи) закладів загальної та середньої освіти, які працюють в інклюзивних класах з учнями з інтелектуальними труднощами на рівнях підтримки 4-5. Основною метою проєкту є надання методик і технік інтеграції двох систем освіти (спеціальної та інклюзивної) з метою досягнення кращих навчальних результатів для учнів з інтелектуальними труднощами в рамках Нової української школи (НУШ).

Ключові кроки та досягнення проєкту:

● Розроблено програму 14 модулів онлайн-тренінгу для вчителів, які працюють з учнями з інтелектуальними труднощами.● Проведено 14 модулів онлайн-тренінгу протягом 10 місяців (вересень 2023 р. – липень 2024 р.).● На тренінгах взяли участь щонайменше 6 представників Департаментів та управлінь освіти і науки областей та міст України та ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти.● Проведено круглий стіл для обговорення набутого досвіду та визначення можливостей втілення програми "Різні можливості – рівні права" у реалії загальноосвітніх закладів.● Створено аналітичний публічний звіт за результатами анкетувань учасників тренінгів та можливостей впровадження програми "Різні можливості – рівні права" у загальноосвітніх закладах.● Збережено записи 14 модулів тренінгу для подальшого використання.● Понад 40 вчителів, які працюють з учнями з інтелектуальними труднощами, отримали навички практичного поєднання двох систем освіти (спеціальної та інклюзивної) згідно з концепцією НУШ.

Довгострокові результати:

●Розміщені записи тренінгів на навчальній платформі для подальшого використання вчителями та студентами педагогічних ВНЗ.
● Створена програма спецкурсу "Різні можливості – рівні права" для подальшого включення до програми навчання та підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.
● Заплановані дії щодо адвокації та лобіювання змін до нормативних та законодавчих актів, що покращать інклюзивну освіту, включаючи розподіл та фінансування між класних груп та інші аспекти.

Загальна мета:

Створення безбар'єрного освітнього середовища для дітей з інтелектуальними труднощами, забезпечення якісної інклюзивної освіти, підвищення якості роботи вчителів та взаємодії між школою, батьками, та іншими фахівцями для досягнення рівних можливостей та прав для всіх дітей, включаючи дітей з інтелектуальними труднощами.

Новини в рамках проєкту: 

Illustration

Виховання, навчання, спілкування

“Ми одразу пішли в інклюзивну групу”

Illustration

Про програму та плани

Наталя Косницька ділиться думкми про проґкт.

Інші проєкти 

Illustration

BIC

«Коло Друзів»

Illustration

Укрсиббанк 

Грантовий конкурс Срібна монетка 

Illustration

Zagoriy Foundation

Різні можливості - рівні права.

Illustration

EDSA

Вебінари від EDSA

Illustration

Фонд "Відродження"

«Невідкладна допомога сім’ям, які виховують дітей із синдромом Дауна в умовах карантину»

Illustration

Kindermissionwerk

«Програма сприяння освіті та соціальної інтеграції дітей та молоді з синдромом Дауна в Києві, Україна»

Illustration

Deloitte

«Всеукраїнська конференція Навчання та працевлаштування людей із синдромом Дауна»

Illustration

Ашан

«Розробка та впровадження дистанційних форм роботи з дітьми та молоддю з синдромом Дауна та їх сім’ями»

Illustration

Український Культурний Фонд 

«Музика — важлива.Музика — можлива»

Illustration

BEARR

«Створення інструментів для соціалізації та самореалізації людей з синдромом Дауна задля зниження рівня соціальної ізоляції»

Illustration

Фонд "Нечитайло"

«Якісна підтримка сьогодні задля гідного майбутнього людей із синдромом Дауна завтра»

Illustration

Renovabis

«Синдром підтримки 2.0» 

Illustration

GMF

 «Підтримка людей з синдромом Дауна в Україні: дослідження, обговорення та розвиток потенціалу»

Illustration

CDP

«Створення платформи та фінансова підтримка батьків» 

Illustration

L'Albero della Vita

«Сила в єдності команди»