IllustrationВідповідає юрист Вірьовкіна Л.В

Знати свої права та можливості важливо. Які права і можливості у нас є для підтримки власних дітей — ще важливіше. Ми з власного досвіду знаємо, як іноді не вистачає інформації. А щоб зібрати її по шматочках, треба витратити час та сили. І гарантії, що ця інформація буде актуальною — немає. Саме тому команда ВБО “Даун Синдром” працює над створенням Дорожньої карти — мапи з усіма можливими зупинками на шляху батьків, що виховують дітей із синдромом Дауна. І першою точкою на нашій мапі стане оформлення інвалідності дитині до 18 років.

За детальною консультацією ми звернулись до юристів і попросили їх актуалізувати інформацію з поправками на військовий стан в Україні. Це дало нам можливість створити покрокову інструкцію для батьків. У ній ви знайдете 4 кроки оформлення інвалідності дитині до 18 років: збір та подання документів, проведення медико-соціальної експертизи, оформлення соціальної допомоги та переогляд. Окремим пунктом ми додали інструкцію з процедури оскарження рішень комісії.

Інструкцією можна користуватись з комп’ютера чи телефона (всі QR-коди є активними посиланнями). Або ж, роздрукуйте її та скануйте коди телефоном тоді, коли вам потрібно. На останній сторінці документу ми залишили також посилання на текстову версію інструкції, в разі, якщо вона вам знадобиться при відвідуванні лікарських закладів чи інших державних установ.

Інструкція розроблена в рамках проєкту “Синдром підтримки 2.0: від стресу до прийняття дитини із синдромом Дауна у сім’ях” за підтримки Renovabis на кошти католицької спільноти.

Форма для питань