“Я, моя мрія, та те, що я люблю”. Десять років у кольорі, історія Дар’ї Печеніної.

05.03.2026

Illustration

Мирослава Слюсаренко — Комунікаційний менеджер, копірайтер та Член Правління ВБО “Даун Синдром”. Керівник проєкту “Батьківський клуб”, який створений з метою підтримки батьків, які виховують дітей із синдромом Дауна та іншими інтелектуальними порушеннями. Мама Любомира, хлопця із синдромом Дауна, пластунка. Засновниця та головна адміністраторка батьківської спільноти “Сила сонця” — онлайн-групи підтримки для родин, які виховують дітей із синдромом Дауна. 

Illustration

Якщо ви вже певний час із нами, то ця талановита дівчина з Харкова вам добре знайома. Ви знаєте Дашу з Харкова, як старанну майстриню, що опанувала складне мистецтво миловаріння, від вивчення інгредієнтів до впевненого володіння ножем для нарізки основи. Але сьогодні, у межах серії історій учасників конкурсу малюнків від ВБО “Даун Синдром”, ми хочемо відкрити вам іншу, не менш яскраву грань Дар’ї, її як художницю, чия душа говорить мовою фарб.
У січні 2026 року Даші виповнилося вісімнадцять і вона дівчина з характером та великим серцем. Її шлях у мистецтві розпочався ще у першому класі, і ось уже десять років, щотижня, вона бере до рук пензель. Навіть війна не зупинила це натхнення, коли обстріли змусили змінити звичне життя, Даша продовжила заняття онлайн.
Для родини: тата Романа та мами Наталі, творчість доньки стала також можливістю проводити час разом.“Зазвичай ми творимо разом. Іноді навіть тато долучається до майстер-класів. Це ті безцінні моменти якісного часу РАЗОМ, які зігрівають нас і назавжди залишаються у пам’яті”, — ділиться мама Наталя.
Виставка просто неба.
У 2024 році у Києві відбулася особлива подія, спонтанна вулична виставка робіт Дар'ї. Реакція людей була неймовірною: перехожі зупинялися, щоб поспілкуватися з юною художницею, купували листівки з її малюнками та навіть просили автограф! Для всієї родини це подія була дуже важливою і пам'ятною і стала важливим підтвердженням того, що те, що робить Даша, відгукується в душах інших. 
Більше ніж хобі
Окрім малювання, життя Дар’ї сповнене руху: англійська мова, йога та танці, на які вона щовихідних ходить із бабусею. Кожен її день починається з гімнастики, а завершується танцями під улюблену музику.

Illustration

Мрія про мир та лелеку над хатою.

Наталія ділиться, що вони часто відправляють малюнки доньки на різні конкурси. Дар'я любить змістовне малювання і цей конкурс був цікавий її, бо він про дитячі мрії, він став для Дар’ї особливим, адже його тема торкається найпотаємнішого. Для конкурсу «Я, моя мрія, та те, що я люблю» вона обрала дуже змістовний сюжет - малюнок "З Україною в серці". Він про любов до всього рідного та про Дашину мрію про мирне життя в Україні. Про спокійне милування природою та про те, щоб у кожну оселю лелека принесла затишок, любов і щастя. Щоб життя було таким веселим і яскравим, як пагорби на цій картині. Мальви, калина, глечики, лелека.... Це все про Україну. Це все про любов до свого, рідного. Як і кожен українець сьогодні, у свої 18 років вона понад усе мріє про мир, про спокійне життя без сирен та обстрілів. Ця робота точно йде від самого серця адже на малюнку Даші світ, у якому хочеться жити. І поки ця велика мрія ще на шляху до здійснення, Дар’я не просто мріє, а й наближає перемогу власними силами, продаючи свої малюнки на благодійних ярмарках, розписує посилки для воїнів та пише їм листи-молитви. У 2023 році дівчина навіть продала свої довгі коси, щоб передати кошти на потреби ЗСУ.

Цей конкурс став для неї можливістю розповісти, що навіть у найважчі часи ми не самотні, поки маємо мрію і здатність творити красу. Гасло акції до 21 березня “Разом проти самотності” надзвичайно відгукується у серці дівчини. Що допомагає їй долати самотність у місті, яке щодня потерпає від обстрілів? Творчість, родина і велика мрія, яку вона втілює у своїх роботах. 

Її лелека над хатою - це символ того, що кожна родина обов'язково дочекається свого мирного світанку. Разом!

Читайте також

Цікаві та корисні статі підібрані спеціально для вас

Illustration

Коли мама — це мир: історія Мілани, учасниці конкурсу малюнків

Illustration

Ритм серця і кольори надії: історія Марії Ісакової, учасниці конкурсу малюнків

Illustration

"Коли Настя малює — у домі стає тихіше". Історія учасниці конкурсу малюнків.

Illustration

«Говори – я чую!»: як проєкт змінив життя родин у Полтаві

Долучіться до змін разом з нами

Підтримайте дітей з синдромом Дауна та допоможіть будувати толерантне суспільство вже сьогодні

Illustration