Проєкт: «Лобі-програма для сприяння освіті та соціальної інтеграції дітей та молоді із синдромом Дауна в Києві / Україна»

Про що проєкт:

Проєкт був спрямований на обмін досвідом та підтримку як батьківського середовища, так і спеціалістів, що працюють із людьми із синдромом Дауна. Наша команда взялася за цей проєкт із метою проведення онлайн-конференції та інформаційної кампанії до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна у 2021 році. Ми прагнули створити можливість для обміну досвідом та навчання у фахівців і батьків, а також підняти свідомість громадськості щодо прав людей із синдромом Дауна.

У рамках проєкту була проведена онлайн-конференція «46=47 :

Арифметика перспектив для дітей із синдромом Дауна» для фахівців Інклюзивно-ресурсних центрів. Конференція відбулася 20-21 квітня 2021 року і зібрала 1311 учасників із 24 областей України та кілька учасників з-за кордону. Лекторами на заході стали 14 визначних спікерів з України, США, Австралії та Швейцарії, які поділилися своїм досвідом та знаннями у роботі з дітьми із синдромом Дауна.
Під час конференції було обговорено новітні підходи та сучасні діагностичні методики роботи з дітьми із синдромом Дауна, а також представлені успішні практики спеціалістів із Швейцарії, США та Австралії. Учасники отримали можливість ознайомитися із складнощами та перемогами, які можуть виникати при проходженні дитиною шляху від дошкільного періоду до вступу в професійно-технічне училище, а також із питаннями соціальної інтеграції.
Інформаційна кампанія до Всесвітнього дня людини із синдромом Дауна 21 березня 2021 «Ми – різні. Ми – рівні» мала за мету створення та поширення матеріалів, які сприяли подоланню бар'єрів для людей із синдромом Дауна та їх сімей у повноцінному інтегруванні у суспільство. Ми взялись за цей неї з метою підвищення свідомості громадськості щодо прав людей із синдромом Дауна та сприяння рівноправному доступу до всіх сфер життя для цієї категорії людей.
У рамках проєкту ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію, яка включала розміщення матеріалів на платформах YouTube та Facebook, а також на рекламних площах міста Києва. Матеріали кампанії були спрямовані на руйнування міфів та стереотипів про синдром Дауна, а також на підвищення усвідомленості про потреби та можливості людей із цим синдромом.

Наші зусилля увійшли в такі досягнення:
- Залучено 39 лідерів громадської думки
- Встановлено 20 інформаційних соціальних плакатів у різних частинах м. Києва
- Створено 5 дописів у мережі «Фейсбук», спрямованих на розбір міфів про синдром Дауна
- Розміщено 3 соціальні відео в соціальних мережах, які звертають увагу громадськості на різноманітні аспекти життя людей із синдромом Дауна:
- Що ти знаєш про синдром Дауна. Говорять батьки
- Чим живуть підлітки із синдромом Дауна
- Що ти знаєш про синдром Дауна. Говорить молодь.
- Ми прагнули, щоб наша кампанія сприяла створенню більш толерантного та інклюзивного суспільства, де кожна людина, незалежно від своїх особливостей, мала можливість розвиватися та здійснювати свої потенційні можливості.

Подяка:

Хочемо щиро подякувати за підтримку нашого проєкту Міністерству освіти і науки України, Новій Українській Школі, Освіторії, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Kindermissionswerk Die Sternsinger та команді @ШоТам? за високоякісну візуалізацію наших ідей! Ваша участь і професіоналізм допомагають досягати наших цілей і робити світ кращим для людей із синдромом Дауна. 

Інші проєкти 

Illustration

Bearr

«Спеціальні гранти»

Illustration

Укрсиббанк

«Інформаційна підтримка батьків: Переклади вебінарів EDSA»

Illustration

Bearr

«Створення інструментів для соціалізації та самореалізації людей з синдромом Дауна задля зниження рівня соціальної ізоляції»

Illustration

Ашан

«Розробка та впровадження дистанційних форм роботи з дітьми та молоддю з синдромом Дауна та їх сім’ями»

Illustration

GMF

«Підтримка людей з синдромом Дауна в Україні: дослідження,
обговорення та розвиток потенціалу»

Illustration

BIC Corporate Foundation

«Коло друзів: Молодіжний Клуб для підлітків та молоді з синдромом Дауна»

Illustration

Укрсиббанк

«Срібна монетка»

Illustration

Укрсиббанк

«Енергія родини»

Illustration

Укрсиббанк

«Срібна монетка»

Illustration

Укрсиббанк

«Срібна монетка»

Illustration

DIE Sternsinger

«Лобі-програма для сприяння освіти та соціальної інтеграції дітей та молоді з синдромом Дауна в Києві»

Illustration

Нечитайло

«Якісна підтримка сьогодні задля гідного майбутнього людей із синдромом Дауна завтра»

Illustration

CDP

«Довгострокова програма підтримки та посилення спроможності ОГС надавати підтримку людям із синдромом Дауна»

Illustration

Zagoriy Foundation

«Синдром підтримки: психологічна допомога людям з синдромом Дауна та їх сім’ям»

Illustration

Renovabis

«Синдром підтримки 2.0: від стресу до прийняття дитини із синдромом Дауна у сім'ях»

Illustration

Zagoriy Foundation

«Різні можливості – рівні права. Тренінг для вчителів початкової школи НУШ з інклюзивною складовою»

Illustration

DOWN ESPAÑA

«Інклюзивний Restart: психосоціальне відновлення для батьків і дітей»

Illustration

Kindermissionswerk "Die Sternsinger", UKRSIBBANK 

«Розробка онлайн-курсу "Навчаємося з радістю. Компенсаторне навчання практичної математики дітей з інтелектуальними порушеннями»

Illustration

Deloitte

«Всеукраїнська конференція “Навчання та працевлаштування людей із синдромом Дауна:практичні рішення та нові можливості” в рамках проєкту «Створюємо гарну систему підготовки сьогодні задля гідного життя завтра»

Illustration

MSD Ukraine

«Підтримка сімей дітей з синдромом Дауна»