Про що проєкт:
Проєкт був спрямований на обмін досвідом та підтримку як батьківського середовища, так і спеціалістів, що працюють із людьми із синдромом Дауна. Наша команда взялася за цей проєкт із метою проведення онлайн-конференції та інформаційної кампанії до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна у 2021 році. Ми прагнули створити можливість для обміну досвідом та навчання у фахівців і батьків, а також підняти свідомість громадськості щодо прав людей із синдромом Дауна.
У рамках проєкту була проведена онлайн-конференція «46=47 :
Арифметика перспектив для дітей із синдромом Дауна» для фахівців Інклюзивно-ресурсних центрів. Конференція відбулася 20-21 квітня 2021 року і зібрала 1311 учасників із 24 областей України та кілька учасників з-за кордону. Лекторами на заході стали 14 визначних спікерів з України, США, Австралії та Швейцарії, які поділилися своїм досвідом та знаннями у роботі з дітьми із синдромом Дауна.
Під час конференції було обговорено новітні підходи та сучасні діагностичні методики роботи з дітьми із синдромом Дауна, а також представлені успішні практики спеціалістів із Швейцарії, США та Австралії. Учасники отримали можливість ознайомитися із складнощами та перемогами, які можуть виникати при проходженні дитиною шляху від дошкільного періоду до вступу в професійно-технічне училище, а також із питаннями соціальної інтеграції.
Інформаційна кампанія до Всесвітнього дня людини із синдромом Дауна 21 березня 2021 «Ми – різні. Ми – рівні» мала за мету створення та поширення матеріалів, які сприяли подоланню бар'єрів для людей із синдромом Дауна та їх сімей у повноцінному інтегруванні у суспільство. Ми взялись за цей неї з метою підвищення свідомості громадськості щодо прав людей із синдромом Дауна та сприяння рівноправному доступу до всіх сфер життя для цієї категорії людей.
У рамках проєкту ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію, яка включала розміщення матеріалів на платформах YouTube та Facebook, а також на рекламних площах міста Києва. Матеріали кампанії були спрямовані на руйнування міфів та стереотипів про синдром Дауна, а також на підвищення усвідомленості про потреби та можливості людей із цим синдромом.
Наші зусилля увійшли в такі досягнення:
- Залучено 39 лідерів громадської думки
- Встановлено 20 інформаційних соціальних плакатів у різних частинах м. Києва
- Створено 5 дописів у мережі «Фейсбук», спрямованих на розбір міфів про синдром Дауна
- Розміщено 3 соціальні відео в соціальних мережах, які звертають увагу громадськості на різноманітні аспекти життя людей із синдромом Дауна:
- Що ти знаєш про синдром Дауна. Говорять батьки
- Чим живуть підлітки із синдромом Дауна
- Що ти знаєш про синдром Дауна. Говорить молодь.
- Ми прагнули, щоб наша кампанія сприяла створенню більш толерантного та інклюзивного суспільства, де кожна людина, незалежно від своїх особливостей, мала можливість розвиватися та здійснювати свої потенційні можливості.
Подяка:
Хочемо щиро подякувати за підтримку нашого проєкту Міністерству освіти і науки України, Новій Українській Школі, Освіторії, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Kindermissionswerk Die Sternsinger та команді @ШоТам? за високоякісну візуалізацію наших ідей! Ваша участь і професіоналізм допомагають досягати наших цілей і робити світ кращим для людей із синдромом Дауна.
Інші проєкти